پنج شنبه 3 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

حمایت از 13 دانشگاه برتر؛ مسیر انجام تحقیقات هموار شد

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اجرای طرح حمایتی پسادکتری ویژه در ۱۳ دانشگاه برتر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ایمان افتخاری رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پسا دکتری ویژه برنامه‌ای است که در آن بسته حمایتی به محققان کشور تعلق می‌گیرد و بر اساس آن طرح پژوهشی خود را اجرا می‌کنند. یکی از اقدامات صندوق در این زمینه این است که بر اساس تفاهم‌نامه همکاری که با مراکز علمی داشته ایم افراد برجسته در دوره پسا دکتری ویژه جذب دانشگاه‌ها می‌شوند. 

به گفته وی، حضور ایرانیان نخبه خارج از کشور در این طرح پیش بینی شده است، این دسته از افراد که تمایل به شرکت در طرح پسا دکتری ویژه دارند به صورت آنلاین در سامانه جذب وزارت علوم ثبت نام می‌کنند و در صورت درخواست دانشگاهی برای جذب وی با بارگذاری معرفی نامه و درخواست دانشگاه در این سامانه امکان بهره برداری از این طرح را دارد.

بر اساس این گزارش، مدت زمان طرح پسا دکتری ویژه یک سال است و در صورت تایید یک سال دیگر نیز تمدید می‌شود. این طرح‌ها همان طرح‌های تحقیقاتی دوره دکتری هستند که در این مدت زمان به بلوغ فناوری می‌رسند.

تاریخ انتشار : 1399/05/21
کد : 100030
تعداد بازدید: 285

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601