پنج شنبه 3 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

فن‌بازارهای کشور به 26 مرکز رسید

دفتر فن بازار کردستان به عنوان بیست و سومین فن بازار منطقه‌ای در کشور تاسیس شد. با توجه به فعالیت سه فن بازار تخصصی، تعداد فن‌بازارهای کشور به 26 مرکز رسیده است. شبکه فن‌بازار معاونت علمی در نظر دارد تا پایان سال در استان‌های زنجان و مازندران نیز دفتر فن بازار منطقه‌ای تاسیس کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمد صالح خالقی دبیر شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فن بازار منطقه‌ای کردستان به عنوان بیست و سومین دفتر فن بازار منطقه‌ای تاسیس شد. با توجه به اینکه این دفتر فن بازار در تعامل با شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان تاسیس شده است، تولیت آن نیز به همین مجموعه واگذار شده است.

خالقی در ادامه گفت: شورای شبکه فن بازار استان کردستان در شهر سنندج جلسه‌ای تشکیل داد و اعضای شورا پس از بحث و گفتگو  و در نظر گرفتن نیازهای  فناورانه بومی استان، برنامه کار این دفتر فن بازار را مورد تصویب قرار دادند.

دبیر شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه گفت: علاوه بر تصویب برنامه عملیاتی، آیین‌نامه‌اجرایی نیز در این جلسه تصویب شد. با توجه به اهمیت تعامل دفاتر‌فن‌بازارهای منطقه‌ای و کارگزاران تبادل فناوری، این دفتر منطقه‌ای در سریع‌ترین زمان ممکن، کارگزار خصوصی خود را انتخاب می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت تاسیس فن بازارهای تخصصی، افزود: فن بازارهای منطقه‌ای کارکرد خود را دارند. اما فن بازارهای تخصصی با تمرکز بر یک حوزه خاص، باعث رونق تبادل و تجارت فناور در آن رشته و حوزه می‌شوند. به همین دلیل، تاسیس فن‌بازار تخصصی نفت در دستور کار قرار گرفته است.

خالقی همچنین بیان کرد: در حال حاضر در حال نهایی کردن مذاکرات با مجموعه وزارت نفت هستیم و در یک تا دو ماه آتی این فن بازار تخصصی نیز افتتاح می‌شود. با توجه به اهمیت گسترش دفاتر استانی فن بازار و برنامه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای پوشش تمام کشور، در سال جاری در دو استان زنجان و مازندران نیز دفاتر منطقه‌ای فن بازار تاسیس خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1399/05/21
کد : 100028
تعداد بازدید: 117

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601