سه شنبه 30 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان گیلان:
اندیشه نخبگانی زمینه‌ساز رونق صنایع داخلی می‌شود

اصفهانی با اشاره به نقش مهم نخبگان در ارتقاء صنایع داخلی، گفت: اندیشه نخبگان و مستعدان‌برتر روند رونق صنعت ابریشم را تسریع می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری برنامه‌های بازدید از بخش‌های مختلف صنعتی به منظور آگاهی‌بخشی از توان نخبگانی و آشنایی مستعدان‌ با دستاوردها، موفقیت‌ها، نیازها و چالش‌های موجود برنامه بازدید از مرکز تحقیقات ابریشم کشور با هدف آشنایی با تولید و فرآوری ابریشم و تعامل سازنده با صاحبان و مدیران این صنعت در کشور به همت بنیاد نخبگان گیلان برگزار شد.

در این بازدید مجازی، مسعود اصفهانی؛ رییس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به اینکه مشارکت نخبگان و مستعدان می‌تواند رونق صنعت ابریشم کشور را تسریع کند، بر ضرورت افزایش همکاری بخش‌های صنعتی و تولیدی استان با بنیاد نخبگان گیلان تأکید کرد و این مهم را زمینه‌ساز بکارگیری اندیشه نخبگانی و رونق صنعت دانست.

در ابتدای این بازدید نیز صورتی؛ رییس مرکز تحقیقات ابریشم کشور گزارشی از فعالیت‌ها، اقدامات و رویکردهای این مرکز و دستاوردها و فناوری‌های جدید این مرکز تحقیقاتی ارائه کرد و از آمادگی این مرکز تحقیقات ابریشم برای ارائه خدمات به جامعه نخبگانی کشور و استفاده از ظرفیت آنان در اجرای پروژه‌های مشترک خبر داد.

بازدید از قسمت‌های مختلف مرکز تحقیقات ابریشم و طریقه پرورش کرم ابریشم، تا مرحله تولید محصول (پیله) و فرآوری ابریشم در سالن‌های آزمایشگاهی با توضیح و تشریح کارشناسان مربوط، از مهمترین بخش‌های این برنامه بود.

در ادامه، شرکت‌کنندگان از سالن ابریشم کشی و باغ توت نیز دیدن کردند.

لازم به ذکر است، مرکز تحقیقات ابریشم کشور، تنها مرکز تحقیقاتی فعال در امر نوغانداری در ایران است. این مرکز پژوهش‌‌هایی در رابطه با کرم ابریشم، توت، خاک، آب و سایر زمینه‌های مرتبط با نوغانداری را هدایت و راهبری می‌کند.

برقراری ارتباط متقابل با دانشگاه‌ها، صنایع و مراکز تحقیقات نوغانداری دنیا در راستای تبادل اطلاعات و دستیابی به راهکارهای توسعه و بررسی امکان ایجاد تحول در راستای شکوفایی صنایع ابریشمی و بهبود شاخص‌های مرتبط، از مهمترین اهداف این مرکز است.

تاریخ انتشار : 1399/05/21
کد : 100025
تعداد بازدید: 248

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601