چهارشنبه 9 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

گسترش تعاملات علمی؛ همایش بین‌المللی علوم شناختی به دور هشتم رسید

دانشگاه شهید بهشتی میزبان هشتمین همایش بین‌المللی علوم شناختی می‌شود تا فعالیت ‌های تحقیقاتی توسعه وگسترش یابد و همچنین شاهد فزایش همکاری‌های بین رشته‌ای در این حوزه باشیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ این رویداد با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت مجازی برگزار می‌شود. موسسه آموزش عالی علوم شناختی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار کننده آن است.

در این همایش موضوعات و یافته‌های علمی در محورهای عصب ‌شناسی شناختی، روان شناسی شناختی، آموزش و پرورش شناختی، زبان‌شناسی شناختی، فلسفه ذهن، هوش مصنوعی، مدل‌سازی شناختی، بازتوانی شناختی، عصب‌شناسی بالینی با تاکید بر اوتیسم و آلزایمر، نقشه برداری و تصویربرداری مغز، هنر و شناخت، رسانه و شناخت، فناوری‌های واسط مغز و رایانه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. 

هشتمین همایش بین‌المللی علوم شناختی 30 و 31 مرداد ماه و 6 و 7 شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود. حضور برای علاقمندان و دانشجویان رایگان است.

فرهیختگان و صاحبنظران برجسته خارجی در این رویداد حضور دارند و دستاوردهای ارزشمند علمی در آن ارائه می‌شود.

این همایش  فرصت مغتنمی برای همکاری‌های علمی بین‏‌المللی و میان دانشگاه‌ها فراهم می‌کند تا از این رهگذر شاهد رشد و شکوفایی درخور و مناسب دانشجویان و محققان از یک سو و نزدیک شدن به مرزهای دانش از طرف دیگر باشیم. انجام تعاملات علمی بدون شک زمینه ساز طرح ایده‏های نو برای انجام پژوهش‌های آتی و همکاری‌های میان رشته‏ای می‌شود.

همچنین در این رویداد مقالات تحقیقی بسیاری درقالب سمپوزیوم‌های متعدد و پوستر نیزتوسط محققان ارائه خواهد شد و بخش قابل توجهی از همایش به برگزاری میزگردهایی با حضور اندیشمندان حوزه علوم شناختی اختصاص دارد.

در هشتمین همایش بین‏المللی علوم شناختی مباحث علمی و پژوهشی در قالب سخنرانی‌های کلیدی، میزگرد‏های علمی، ارائه مقالات به صورت سخنرانی و پوستر، کارگاه های آموزشی توسط محققان خارجی و داخلی برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1399/05/20
کد : 100019
تعداد بازدید: 176

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601