چهارشنبه 9 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان:
جامعه نخبگانی در ترویج فرهنگ بشردوستی نقش‌آفرینی کند

شریعتی با اشاره به لزوم نقش‌آفرینی جامعه نخبگانی در ابعاد مختلف اجتماعی، گفت: ترویج فرهنگ بشردوستی در بستری از ایده‌های نو از رسالت‌های امروز نخبگان و مستعدان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان، بهره­‌گیری مطلوب­تر از ظرفیت­های مشترک در خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه و استعدادهای برتر و ایجاد هم‌افزایی درفعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد نخبگان و جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان با هدف استفاده از پتانسیل‌ها و امکانات موجود برای رسیدن به اهداف تعیین‌شده منعقد شد. 

در جلسه انعقاد این تفاهم‌نامه، منصور شریعتی؛ رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان ضمن اشاره به جایگاه کشور در تولید علم در جهان، بر لزوم سامان‌دهی این ظرفیت تأکید کرد و گفت: بنیاد ملی نخبگان از لحاظ منابع انسانی از سرمایه وسیعی برخوردار است.

وی افزود: زمینه‌سازی برای خلق ایده و ایجاد فرصت‌های جدید برای نخبگان یکی از راه‌های رفع چالش‌های موجود است.

شریعتی با اشاره به اجرای طرح احمدی‌روشن در استان اصفهان، ادامه داد: در حوزه نخبگان اقدامات بسیار خوبی در حال انجام است که یکی از آنها اجرای طرح شهید احمدی‌روشن است. در این طرح، ابتدا سازمانِ صاحب مسئله، طرح پژوهشی مورد نظر خود را به بنیاد ملی نخبگان ارائه می‌دهد و سپس بنیاد تیمی متشکل از مستعدان و سرآمدان را برای انجام طرح آماده و برای رفع چالش مدنظر حمایت می‌کند.

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان تصریح کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دو مجموعه جمعیت هلال احمر استان اصفهان و بنیاد نخبگان استان، زمینه تعامل و همکاری مشترک و هم‌افزایی دو جانبه در ترویج فرهنگ بشردوستی در بستری از ایده‌های نو فراهم می‌شود.

علی‌محمد هاشمی؛ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان نیز با اشاره به اهمیت جایگاه نخبگان و تأثیر آنان در توسعه فرهنگ و رشد پایدار جوامع انسانی، گفت: خدمات متنوع جمعیت هلال‌احمر در جامعه در پیوند با بنیاد ملی نخبگان بانشاط‌تر، پویاتر و خلاق‌تر اجرایی می‌شود .

در پایان این دیدار تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد نخبگان استان اصفهان و جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، امضاء طرفین رسید.

لازم به ذکر است، تشویق و تسهیل حضور صاحبان استعداد برتر و نخبگان در اردوهای جهادی کاروان سلامت و طرح همای رحمت، تشویق و تسهیل حضور صاحبان استعداد برتر و نخبگان در فعالیت‌های عام‌المنفعه و بشردوستانه حوزه داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان، استفاده از ایده و فناوری‌های نوین مستعدان در راستای فعالیت‌های عام‌المنفعه و امدادی جمعیت هلال‌احمر، بهره‌گیری از ظرفیت‌های صاحبان استعداد برتر و نخبگان در پروژه نیازسنجی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی به تفکیک شهرستان­ها، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک ویژه صاحبان استعداد برتر و نخبگان و اعضای جمعیت و استفاده از ظرفیت‌های علمی و آموزشی اساتید طرفین، از مهمترین مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.

تاریخ انتشار : 1399/05/20
کد : 100015
تعداد بازدید: 294

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601