پنج شنبه 3 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

42 شتابدهنده و مرکز نوآوری به شرکت‌های خلاق خدمات ارائه می‌دهد

با توجه به افزایش روزافزون تعداد شرکت‌های خلاق و توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های این شرکت‌ها، بستر‌سازی برای حمایت از فعالیت این شرکت‌ها نیز شدت گرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بسیاری از پارک‌های علم و فناوری، مراکز نوآوری و دیگر بازیگران زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور به شرکت‌های خلاق خدمات ارائه می‌دهند. در همین راستا ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی از راه‌اندازی 42 شتابدهنده و مرکز نوآوری حمایت کرده است.

برنامه حمایت از زیست‌بوم شرکت‌های خلاق، هم راستا با قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا شده است. در حال حاضر شرکت‌های خلاق از 30 شرکت به بیش از 800 شرکت افزایش یافته‌اند. با توجه به افزایش روزافزون تعداد شرکت‌های خلاق و توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های این شرکت‌ها، بستر‌سازی برای حمایت از فعالیت این شرکت‌ها نیز شدت گرفته است.

استارتاپ‌هایی که در دوره رشد قرار است به شرکت خلاق تبدیل شوند، نیاز به خدمات تخصصی دارند. این خدمات اگر به صورت ویژه ارائه شود می‌تواند، منجر به ایجاد نتایج بهتری شود.

در این راستا، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ایجاد بیش از 42 شتابدهنده و مرکز نوآوری حمایت کرده است. این حمایت باعث شده است تا این مراکز،  توجه ویژه‌ای به شرکت‌های خلاق داشته باشند و بخشی از فعالیت‌های خود را به این شرکت‌ها اختصاص دهند.

مرکزنوآوری و شتابدهی تگ‌کرمان،مرکزنوآوری صنایع خلاق رشت، مرکز فناوری ونوآوری دانشگاه‌صنعتی‌‌امیر‌کبیر، مرکز نوآوری البرز، مرکز رشد دانشگاه علامه طباطبایی و مرکز نوآوری روستایی خلاق خراسان شمالی، از جمله این مراکز هستند.  پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک، تعداد شرکت‌های خلاق به بیش از هزار شرکت افزایش یابد.

تاریخ انتشار : 1399/05/15
کد : 100003
تعداد بازدید: 181

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601