بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/03/22 - 10:25
  • - تعداد بازدید: 96
  • - تعداد بازدیدکننده: 90
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در افتتاحیه رویداد گفتاورد ملی نخبگان در پهنه دماوند مطرح شد:

گفتاورد ملی نخبگان توسعه ریلی جدید به سمت حوزه علوم انسانی و اندیشه‌ورزی نخبگانی است

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران گفت: گفتاورد ملی نخبگان ریل جدیدی را به سمت حوزه علوم انسانی و اندیشه‌ورزی نخبگانی توسعه داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حیدر مفتاحی‌‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران در آیین افتتاحیه رویداد گفتاورد ملی نخبگان در پهنه دماوند، با اشاره به چرایی برگزاری این رویداد، تسهیل در ارتباط و اتصال حلقه نخبگان، حاکمیت و مردم به عنوان دغدغه‌ و توصیه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را مهمترین دلیل برگزاری این رویداد دانست و گفت: سال گذشته در دیدار معظم‌له با نخبگان، ایشان تأکید داشتند مسائل و دغدغه‌های نخبگان در امور و سطح کلان کشور به صورت مستقیم به مدیران و مسئولان نظام منتقل شود.

وی بیان داشت: بعد از دیدار سال گذشته و با توجه به تجربه خوب هیئت‌های اندیشه‌ورزی در بنیاد ملی نخبگان، ایده ناب برنامه‌ریزی و اجرای نخستین رویداد گفتاورد ملی نخبگان برای اتصال حلقه نخبگان، حاکمیت و مردم توسط بنیاد ملی نخبگان ارائه شد.

مفتاحی‌‌زاده تأکید کرد: پیشتر توجه آیین‌نامه‌‎ها و شیوه‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان بیشتر روی نخبگان فنی و تجربی بود که با تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورزی و توسعه آن در قالب رویداد گفتاورد ملی نخبگان، جنبه علوم انسانی، مدیریت و حکمرانی و مسائل مرتبط با این حوزه‌ها نیز پررنگ‌تر شده است.

وی اضافه کرد: گفتاورد ملی نخبگان ریل جدیدی را به سمت حوزه علوم انسانی و اندیشه‌ورزی نخبگانی در مجموعه بنیاد ملی نخبگان توسعه داده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با بیان اینکه هدف از ایجاد پهنه دماوند توجه به نظام مسائل و استفاده از راهکارهای مشترک بین دو استان است، اظهار داشت: استان تهران و استان البرز به لحاظ ایده‌های دریافت‌شده در پهنه دماوند، در مقایسه با سایر پهنه‌ها از ظرفیت بالایی برخوردار هستند و ضمناً با توجه به قرابت و نزدیکی دو استان، مسائل مشترک در دو استان وجود دارد.***

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا
کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 171826
نیما داورزنی
خبرنگار

نیما داورزنی

سامانه ی گفتگوی آنلاین