بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/11/23 - 08:06
  • - تعداد بازدید: 167
  • - تعداد بازدیدکننده: 164
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در یک نشست هم‌اندیشی مطرح شد:

رفع مشکلات ترافیکی نیازمند حضور فعال هیئت‌های اندیشه‌ورز است/ ضرورت تشکیل کارگروه فرهنگی ترافیک

در نشست هم‌اندیشی کمیته فنی شورای ترافیک استان کرمانشاه، بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌ هیئت‌های اندیشه‌ورز در حل مسائل مربوط تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست کمیته فنی شورای ترافیک استان کرمانشاه با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل‌ونقل و ترافیک استانداری و همچنین نمایندگان سازمان‌های مرتبط برگزار شد.

در این نشست، آوات طاهرپور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با بیان این‌که مسئله ترافیک و حمل‌ونقل عمومی بسیار مهم است، گفت: برای حل این مسئله باید موضوعات مختلفی مانند وضعیت خیابان‌ها و کوچه‌ها، فرهنگ رانندگی حاکم بر جامعه که از جمله مهمترین عوامل ترافیکی است و ناوگان حمل‌ونقل عمومی را در نظر گرفت.

وی فرهنگ‌سازی و پربسامد کردن آموزه‌ها و همچنین تشکیل کارگروه فرهنگی ترافیک را در توسعه فرهنگ ترافیک و رانندگی مؤثر دانست و افزود: مسئله ترافیک یک نمایه پدافند غیرعامل است و به همین دلیل باید مسئله ترافیک را به صورت ریشه‌ای حل کرد. در غیر این‌صورت، با وقوع هر حادثه طبیعی و غیرطبیعی، شرایط ترافیکی به سرعت بحرانی می‌شود و این موضوع به صورت عامل ثانویه سبب افزایش خسارت‌های جانی و مادی می‌شود.

طاهرپور اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع ترافیک و تاثیرات آن بر زندگی روزمره مردم، هیئت اندیشه‍‌ورز نخبگانی به نام ترافیک شهر و استان با حضور نمایندگان پلیس راهنمایی و رانندگی دادگستری و جمعی از مستعدان و خبرگان استان در این حوزه، ذیل بنیاد نخبگان استان کرمانشاه تشکیل شده است.

طاهرپور خاطرنشان کرد: شایسته است نهادهای ذی‌ربط از ظرفیت‌های این هیئت اندیشه‌ورز نخبگانی و همچنین سایر صاحب‌نظران و اندیشمندان این حوزه، برای کاهش و حل معضلات ترافیکی  استفاده کنند.


**
*

ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 169896
نیما داورزنی
خبرنگار

نیما داورزنی

سامانه ی گفتگوی آنلاین