بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/11/23 - 13:58
  • - تعداد بازدید: 316
  • - تعداد بازدیدکننده: 304
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
یادداشت/

بزنگاهی برای شیرینی کام مردم

رئیس بنیاد ملی نخبگان در یادداشتی آورده است، اکنون بزنگاه آنست که با مشارکت و نقش‌آفرینی صنایع بزرگ، درخت دانش‌بنیان به ثمره و نتیجه اصلی خود یعنی شیرین کردن کام مردم برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان همزمان با آغاز ۴۵ سالگی انقلاب در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده شده، آورده است:

مطلع کلامم را از رهبر انقلاب وام می‌گیرم آنجا که فرمودند: انقلاب ایران همانند شجره طیبه ای است که میوه‌های ایستادگی آن به صورت عزت ملت، سربلندی سیاسی نظام اسلامی، پیشرفت‌ها و نوآوری‌ها در عرصه‌های مختلف علمی و اقتصادی و کوتاه نیامدن در مقابل قدرت‌های زورگو تداوم پیدا کرده و اکنون برای جهانیان بدل به الگو شده است.

این الگوی ۴۵ ساله و سمبل ایستادگی حالا یک درخت تنومند و ستبری است که میوه آن در کل زمین کام همه آزادی‌خواهان جهان را شیرین کرده است.

مختصاتش در ۴۵ سالگی دو کلمه است: «ایستادگی و پیشرفت» بزرگترین گفتمانی که انقلاب اسلامی برای نوجوانان و جوانان ایجاد کرده است، گفتمان علم است.

بعد از انقلاب تمرکز، توجه و تشویق به علم آموزی و کار تحقیقاتی کردن، شدت گرفت؛ تعداد دانشجویان رشد پیدا کرد و امروز کشور ما در دنیا و منطقه به عنوان یک کشور موفق در حوزه توسعه علم و فناوری شناخته می‌شود.

از زمین بازی که گاهی کنارش و گاه در میانه اش ایستاده ام میگویم؛ از جوانان، اثرگذاران و نخبگان: بعد از گذشت تقریباً دو دهه از جنبش نرم افزاری به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی و شکل گرفتن تعداد بسیار زیادی شرکت دانش بنیان و فناوری‌های توسعه یافته، حوزه فناوری‌های راهبردی به رشد و بلوغ کافی رسیده است.

در سال‌های اخیر میزان سرمایه گذاری ها در حوزه دانش بنیان‌ها افزایش یافته و یک ظرفیت بزرگ ملی و مبتنی بر دانش برای رفع مشکلات کلیدی کشور ایجاد شده است.

اکنون بزنگاه آنست که با مشارکت و نقش آفرینی صنایع بزرگ، درخت دانش بنیان به ثمره و نتیجه اصلی خود یعنی شیرین کردن کام مردم برسد.

در این نقطه از تقویم بی تردید زبان اقتدار، زبان فناوری و اقتصاد دانش بنیان است که به لطف خداوند، ایران در این حوزه پیشرفت‌های چشمگیری داشته است و معادلات منطقه و جهان را تغییر داده است.**
*

ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 169891
نیما داورزنی
خبرنگار

نیما داورزنی

سامانه ی گفتگوی آنلاین